Posted by on kw. 18, 2015 in Wychowanie | 0 comments

Kto może sobie pozwolić na posiadanie buldoga francuskiego

Kto może sobie pozwolić na posiadanie buldoga francuskiego

Kto może sobie pozwolić na posiadanie buldoga francuskiegoBuldogi francuskie to nie tylko urocze pieski z krótkimi łapkami i śmieszną mordką. To także wielka odpowiedzialność, jaka ciąży na właścicielu. Coraz częściej wydaje się, że przez modę panującą na tę rasę, wszyscy są zainteresowani kupnem lub adopcją takiego zwierzaka. Mało kto zdaje sobie sprawę z obowiązków jakie czekają go w domu przy takiej małej pociesze.

 

Popularność buldogów francuskich

Ciągle gdzieś widzimy te małe psiaki. A to reklamy w telewizji, a to zdjęcia na facebooku, a to w kompilacjach najsłodszych psów ever. Widać je wszędzie i to sprawia, że każdy chce je mieć. Wyglądają uroczo i nieporadnie – na pewno moja żona chciałaby takiego sobie sprawić. Niestety, takie zwierzęta to mnóstwo zaangażowania i wydatków. Jeśli z żalem serca wydajesz dwa tysiące na zakup psa, to możesz sobie darować na starcie.

 

Ogromne koszty utrzymania buldoga

Bulgożki są dość chorowitymi zwierzakami. Często mają alergie i łapią dziwne choroby. Jeśli twój pies jest uczulony na kurczaka, rybę lub kukurydzę – trzeba kupować mu specjalną, bardzo drogą karmę. Jeśli to cię nie zniechęciło, to zastanów się jak zareagujesz, jak okaże się, że piesek przekuł sobie rogówkę, zarobaczył się, miał włosogłówkię i nagle okaże się, ze koszt leczenia znacznie przekracza kwotę sprawienia sobie takiego szczeniaka?

 

Opieka nad buldogami

Buldogi, jak większość psów, potrzebują dużo ruchu. Jednak nie mogą przebywać zbyt wiele czasu na słońcu, bo może się to skończyć udarem. Ponadto stymulacja intelektualna psa wymaga wielu godzin żmudnej nauki. Pielęgnacja buldoga to również nie łatwa sprawa. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba szorować mu ząbki i oglądać uszy, bruzdę nosową należy czyścić nawet raz dziennie, a pazurki obcinać raz na dwa tygodnie. To wbrew pozorom mnóstwo pracy.

 

Jeśli jesteś osobą, która szybko się nudzi i nie masz pieniędzy na duże i nagłe wydatki, nie kupuj buldoga francuskiego. To śliczny piesek, ale brak odpowiedniej pielęgnacji i systematycznego kontaktu z weterynarzem, może mu znacznie zaszkodzić. Są rasy znacznie mniej wymagające, a równie świetnie prezentujące się. Zastanów się kilkukrotnie zanim podejmiesz decyzję zakupu psa tej rasy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *