Posted by on kw. 13, 2015 in Ogólne informacje | 0 comments

Buldog francuski – ciekawostki

Buldog francuski – ciekawostki

buldog-francuski-1Lepiej porządnie zastanów się nad zakupem tego słodkiego psiaka, potrzebuje on bardzo dużo uwagi i systematycznej pielęgnacji. Ale ponadto…

  1. Buldog francuski strasznie chrapie! A co więcej, nasi milusińscy uwielbiają spać razem z nami w sypialni, a więc jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do głośnego podchrapiwania, a nasz sen jest płytki i czuły, lepiej wybrać sobie innego towarzysza.
  2. Buldog francuski raczej nie pływa. W wodzie zachowuje się niczym… kamień. Niektóre pieski są w stanie pokochać wodę i pluskać się w niej godzinami, jednak są to wyjątki i raczej przy głębszej wodzie nie są już takie odważne. Jeśli chcecie zabrać buldoga nad jezioro, możecie być prawie pewni, że pomiędzy rozrabianiem będzie się prędzej chował w cieniu niż łowił ryby.
  3. Buldog francuski pochodzi z Anglii. Wbrew nazewnictwie buldogi francuskie pochodzą całkowicie z wysp brytyjskich. Ich przodkami są buldog angielski oraz terier (pies w typie boston teriera). Buldogi francuskie pojawiły się na terenach Francji za sprawą licznej emigracji tkaczy angielskich w poszukiwaniu pracy.
  4. Buldog francuski jest psem towarzyszącym. Jego umiłowanym zadaniem jest przede wszystkim towarzyszenie rodzinie w każdej sytuacji.
  5. Buldogi mogą być pręgowane, płowe, białe lub czarne. Występują także mieszanki tych wszystkich umaszczeń.
  6. Buldogi francuskie to idealne psy do życia w mieście. Nie potrzebują wiele przestrzeni, wolą towarzyszyć swojemu właścicielowi w czasie przechadzki po mieście.
  7. Buldogi francuskie nie lubią upałów. Wolą przebywać w cieniu. Długie spacery w upalne dni mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego naszym psiakom.
  8. Buldog francuski nie potrafi spółkować. Niezbędna jest sztuczna inseminacja. Mają również trudności z porodem. Dlatego też hodowla tych psów jest bardzo trudna i kosztowna.
  9. Buldogi francuskie są predystynowane do chorób oczy, tarczycy i kręgosłupa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *